• Krajské kolo soutěže T-profi – Ostrava

  11. 12. 2019 | Soutěže

  V říjnu letošního roku se žáci naší školy – Jiří Patrovský, Ondřej Gronkowiec a Martin Kadlec – zúčastnili spolu s žáky ZŠ Bruntál Jesenická okresního kola soutěže „T-PROFI“ – Talenty pro firmy. Soutěž pořádá Hospodářská komora České republiky a jejím cílem je vzbudit zájem o techniku u mládeže. V nabité konkurenci naši žáci v okresním kole zvítězili a ve stejné sestavě postoupili do krajského kola, které se konalo v pátek 6. prosince 2019 v Ostravě na výstavišti Černá louka. Stejně jako v okresním kole převzal roli kapitána týmu Ing. Kamil Kubeša z firmy BENEKOVterm Horní Benešov a role rádců připadla pedagogům Mgr. Michalu Karáskovi a Ing. Karlu Kubešovi.  Krajského kola se zúčastnilo šest týmů – vítězů okresních kol – a úkolem bylo smontovat z polytechnické stavebnice Merkur sestavu otočného jeřábu s elektropohonem. Výsledek souboje nebyl jasný do posledního okamžiku, ale přestože se naši žáci maximálně snažili, umístili se o bod za vítězným týmem, který postupuje do celostátního kola. Děkujeme našim žákům za krásný výkon, pořadatelům za hodnotné ceny v soutěži a týmu ze Střední školy technické v Opavě přejeme hodně úspěchů v republikovém finále.

   

  Ing. Karel Kubeša


  Nejnovější aktuality

  Skip to content