• Kroužek strojírenství na exkurzi v GTP

  20. 12. 2019 | Exkurze

  Ve středu 18. 12. 2019 navštívili žáci kroužku strojírenství firmu GTP v Bruntále, která kroužek finančně podporuje. Kroužek navštěvují naši žáci tříd 1.B, 1.C, 2.B a 2.C ve svém volném čase a mají možnost více si osvojit práci na konvenčních obráběcích strojích a číslicově řízených strojích s NC a CNC řízením plus svařování (plamenem, CO2, TIG atd.).

  Exkurze se zúčastnilo 11 žáků, kteří se dozvěděli od zástupce firmy GTP něco z historie firmy, co firma vyrábí, vize do budoucnosti a prohlédli si prostory firmy. Musím vyzdvihnout profesionálně vedenou prohlídku ze strany GTP s popisem výrobních strojů, procesů, materiálů a dalšího, která byla prezentována formou srozumitelnou pro žáky kroužku.

  Naši chlapci viděli výrobu wolframového prášku „na vlastní oči“ a dozvěděli se, k čemu se tento produkt používá (řezné nástroje, spirály žárovek, elektrody TIG a mnoho dalšího). Velmi je zaujaly některé vlastnosti wolframu: hustota 19,25 g/cm³, teplota tání 3422 °C a tvrdost 7,5 Mohsovy stupnice. Měli možnost si malou hromádku potěžkat a porovnat s jiným materiálem, což mnoho chlapců udivilo!

   

  Děkujeme tímto firmě GTP za podporu mladých strojařů na SPŠaOA!

   

  Zdeněk Škopík, učitel odborných předmětů


  Nejnovější aktuality

  Skip to content