• Výuka na dálku je výzva

  10. 11. 2020 | Ostatní

  Pandemie COVID-19 zastavila v březnu ze dne na den výuku na všech školách. Naše škola během pár dnů dokázala přejít na distanční výuku. Pro všechny učitele novinka, se kterou se ještě nesetkali, ale všichni učitelé pochopili, že frontální způsob výuky je nevhodný.  Nezbylo nám nic jiného, než větší snahou vzbudit nějakou interakci u žáků. Uzpůsobili jsme obsah vzdělávání tak, aby byl v online prostředí srozumitelnější, zapracovali na komunikaci s žáky a hodiny jsme museli důsledněji promýšlet.  Pro online výuku jsme využívali a stále využíváme program Microsoft Teams. Učitelé odborných předmětů se v programu sami zorientovali a proškolili ostatní pedagogy, kteří si pak své zkušenosti a znalosti předávali vzájemně.

  Výuka na dálku byla někdy velmi náročná, ale zvládli jsme to a zdárně jsme ukončili školní rok s nadějí, že se podobná situace už nebude opakovat…

   

  V novém školním roce jsem se 5. října k distanční výuce opět vrátili. Doposud stále nevíme, jak dlouho budou tato opatření trvat. Proto i nadále online výuka probíhá, pro nás i pro žáky, ve známém  prostředí Microsoft Teams. Už víme, co to obnáší, z předchozí zkušenosti víme, co se nám osvědčilo, co fungovalo a co se naopak ukázalo jako slepá ulička. Bohužel se ale setkáváme s čím dál větší pasivitou žáků, proto se už všichni těšíme na pravidelný režim a návrat „do normálu“.

   

  P.S.: Společně to zvládneme, tak hlavně s úsměvem 😀


  Nejnovější aktuality

  Skip to content