• Naši žáci doučují žáky ZŠ

  23. 2. 2021 | Ostatní

  Doba je nelehká, proto jsme jako škola vždy rádi, když můžeme využít spolupráce, jako je zrovna tato.

  EUROTOPIA.CZ, o.p.s. je nestátní nezisková organizace a její doučovací kluby se osvědčily, jsou velmi prospěšné a oblíbené hlavně díky individuálnímu doučování. Žákům se pravidelně věnují zkušení a kvalifikovaní doučující pracovníci, kteří jim pomáhají s domácími úkoly, s náročným učivem, s vypracováním referátů a přípravou na přijímací zkoušky.

  Naše škola je do spolupráce s Eurotopia zapojena oboustranně. Na jedné straně se naši žáci 3. a 4. ročníků aktivně zapojují do procesu doučování žáků základních škol, příležitostně také svých spolužáků nižších ročníků. Na druhé straně mohou tedy žáci prvních a druhých ročníků získat kouče z vyššího ročníku a zlepšit se v odborných předmětech, jako je např. strojírenství. V současné době doučování probíhá přes internet prostřednictvím zvolené aplikace podle individuálních potřeb dětí.

   

  Naši žáci Prokop Řepka, Šimon Mikula, Matěj Flekač a Jan Kozelek spolupracují s Eurotopií více než rok, jako doučující se věnují mladším dětem, třeba našim budoucím uchazečům.

   

  Šimon Mikula, žák 4.C – obor Strojírenství

  S Eurotopií spolupracuji od září roku 2020 a doučuji jednoho sedmáka, jednoho osmáka a dva deváťáky. Doučuji v podstatě vše, ale hlavně matematiku, fyziku, chemii, češtinu a občas angličtinu, s nejmladším dělám i zeměpis, dějepis a informační technologie. Myslím si, že pro žáky ze základní školy je dobré, když jim látku, kterou nechápou vysvětlí studenti středních škol, kteří na to mohou mít jiný pohled než jejich učitelé. Žáci navíc většinou nechtějí pomoc rodičů a pomoc staršího studenta se jim hodí. Pro studenty SPŠ a OA je to skvělá možnost zopakovat si předešlé učivo, které se jim bude taktéž hodit a něco si přivydělat. Navíc jsme v Eurotopii nedělali jenom doučování ale, třeba pomáhali s potravinovou sbírkou, kde se podařilo vybrat 800 kg potravin nebo natáčeli propagační video pro Eurotopii. 

   

  Prokop Řepka, žák 4.C  obor Strojírenství

  Jak staré děti doučuješ?

  Prokop: Věk se může lišit. Většinou kolem 8. a 9. třídy ZŠ.

  Jaké předměty?

  Prokop: Většinou co je potřeba. Nejčastěji je to čeština, matematika a angličtina. Ale může to být i třeba fyzika a chemie. Někdy odborné předměty, např. strojírenství u žáka nižšího ročníku naší školy.

  Čím je pro tebe spolupráce vyhovující, motivující, výhodná?

  Prokop: Pro mě je spolupráce vyhovující z toho důvodu, že je to velice pohodlná brigáda a také je to dobré opakování.

   

  Moc naše žáky obdivujeme za jejich práci a ceníme si toho, jak tím naši školu reprezentují.

  Mgr. L. Pelcová


  Nejnovější aktuality

  Skip to content