• „Některé knihy si přečtete…

  3. 3. 2021 | Ostatní

  Některé si užijete. A pak jsou tu takové, které pohltí vás, vaše srdce i vaši duši.“

  Ráda bych tento úvodní citát od J. Harrisové doplnila fakty o naší školní knihovně.

   

  Ve třetím patře naší školy naleznete 7 842 knih. Toto úctyhodné číslo v sobě skrývá odbornou literaturu, beletrii i časopisy. Máme zde velmi zajímavé kousky. K nejstarším patří celá edice Ottova slovníku naučného z let 1888 – 1909. Dále zde naleznete švabachem psaný Meyers lexikon z roku 1941. Nesmím opomenout bohatou beletrii, která je průběžně doplňována novinkami a povinnou maturitní četbou.

  V současné době jsme se s kolegyněmi pustily do důkladné inventury. Během tří týdnů nám rukama prošlo skoro 4 000 knih. S některými tituly jsme byly nuceny se rozloučit, abychom připravily prostor knihovny a studovny pro nově připravovaný projekt zaměřený na rozvoj čtenářské gramotnosti. Až bude příznivější epidemiologická situace, bude pro vás připravena nabídka odepsaných knih.

   

  Ve školní knihovně se na vás těší Mgr. Věra Krakovská.


  Nejnovější aktuality

  Skip to content