• Vše se vrací do „starých kolejí“

  13. 10. 2021 | Akce

  Tradičně se v měsíci září konal sportovně-turistický kurz, netradičně probíhal 16 dnů.  Od 17. – 26. září se na kurz vypravili žáci 4. ročníků, od 24. 9. – 3. 10.  maturanty vystřídali žáci 3. ročníků.

  V rámci kurzu, který se nově uskutečnil v chorvatské Poreči, se odehrály turnaje ve volejbalu, ringu, stolním tenise, fotbalu a basketbalu. Žáci si vyzkoušeli svoji pohyblivost na spider-průlezce, absolvovali turistický výlet do historického centra města. Předposlední den kurzu si zpestřili výletem lodí do města Rovinj. Ubytování v mobilhomech nemělo chybu a po kuchyňských variacích našich žáků žádný nevyhořel. Počasí bylo až na dva dny slunečné, takže si všichni užili naplno sportování, koupání i opalování.

  Kurz byl po celou dobu doprovázen dobrou náladou jak žáků, tak i učitelů.

   

   

   

  Zapojili jsme se

  Na začátku září žáci, kteří už dovršili 18 let, darovali krev na Transfúzní stanici v Bruntále. Těší nás, že si uvědomují, že krev je nejcennější tekutinou na světě, kterou přes veškerý vědecký pokrok nelze jakkoliv nahradit. Měsíc po návratu ze zahraničí můžete opět darovat.

   

  Co nás ještě čeká?

  Již čtvrtým rokem budeme v zimních měsících zařazovat plavání do výuky tělesné výchovy. Všechny třídy školy budou navštěvovat Wellness centrum v Bruntále. Naším cílem je u žáků zdokonalit jejich plavecké dovednosti, ale hlavně v zimních měsících upevnit jejich zdraví. Žáci budou mimo plavání moci využívat vířivky, saunu, tobogán a divokou řeku. Financování zajišťuje škola.

   

  Mgr. M. Stáňová


  Nejnovější aktuality

  Skip to content