• 62. Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně s účastí naší školy

  11. 11. 2021 | Exkurze

  V úterý 9. listopadu 2021 se zúčastnili s ohledem na epidemiologickou situaci pouze vybraní žáci oboru Strojírenství doplněni dvěma žáky z oboru dopravy SPŠ a OA Bruntál největšího strojírenského veletrhu ve střední Evropě, který se každoročně těší obrovskému zájmu odborníků i veřejnosti z domova i ze zahraničí. Exkurze byla proložena prohlídkou velkého množství exponátů s odborným výkladem vystavovatelů. Doprovodným programem byly i konference a workshopy, které pořádali velcí vystavovatelé. Zaujaly nové trendy nejen v technologii obrábění, svařování, tváření, ale i v oboru výrobních strojů a zařízení, dopravy a logistiky, dále manipulační techniky, měřicí techniky, 3D tisku, dělení materiálu apod. Hitem letošního veletrhu byla digitální výroba. Žáci si z této akce odnesli poznatky, prospekty, katalogy a jinou technickou literaturu, z čehož budou moci čerpat při studiu ve všech předmětech.

  Na závěr chceme všem žákům poděkovat za vzorné chování během celé akce. Zvlášť potom skupince žáků 4. C, kteří přistoupili velmi zodpovědně k dress codu. Zúčastnili se akce v obleku s vizitkami školy, čímž vzbudili pozornost u hostesek několika stánků a také dezorientovaných klientů, neboť naši žáci působili skutečně jako akreditovaní novináři, případně si je spletli se zástupci firem pro poskytování technických informací. Někteří z nich dostali od nich dokonce už i nabídku zaměstnání. Tak nezbývá než jim přát, řečeno sportovní hantýrkou, aby jim draft vyšel a stali se úspěšnými nejen v závěru studia, ale obecně i v životě.

  Dík patří také panu řidiči Janu Kalašovi, který úspěšně vyřešil všechny tradiční nástrahy cesty po dálnici do Brna i zpět. Všichni jsme tak úspěšně absolvovali první delší cestu za účelem exkurze školním autobusem, který se tak osvědčil.

   

  Ing. Břetislav Půda a Ing. Karel Kubeša

  učitelé odborných předmětů

   

       


  Nejnovější aktuality

  Skip to content