Střední průmyslová škola a obchodní akademie v BruntáleLogo střední průmyslové školy a obchodní akademie v Bruntále

Přednáška ALINVEST Břidličná, a. s.

 

Dne 14. ledna 2019 jsem měl v zasedací místnosti školy přednášku na téma ALINVEST Břidličná, a. s. pro žáky 1. B a 2. C naší školy.

Cílem bylo prezentovat firmu, která dává práci více jak 800 lidem převážně bruntálského a rýmařovského regionu. 

Žáci byli seznámeni s historií firmy od počátků továrny zabývající se výrobou strojů na zpracování lnu až po současnost, kdy je společnost významným evropským výrobcem polotovarů a výrobků z hliníku a jeho slitin.


Přednáška žákům rozšířila obzor probraného učiva o výskytu, vlastnostech, výrobě, zpracování a použití hliníku a jeho slitin. Byli seznámeni s organizační strukturou společnosti, s technologickými cestami a procesy a samozřejmě s jejím výrobním programem.

Kromě zajímavé prezentace jsem ukázal žákům také vzorky z pestré škály výrobků společnosti. Přednášky se zúčastnil Mgr. Radek Matonoha, kterému děkuji za pomoc při organizaci přednášky a v neposlední řadě Ing. Václavu Míkovi, zástupci pro praktické vyučování, který celou akci naplánoval a rovněž se jí zúčastnil a pořídil z ní zajímavé fotografie, jak je vidět z obrázků.

K potěšení přednášejícího byl vidět zájem z řad posluchačů, kteří zdařilou akci odměnili velkým potleskem, čehož si cením a za což touto formou také děkuji.

 

Ing. Břetislav Půda,

učitel odborných předmětů na SPŠaOA Bruntál


Vloženo: 15/01/2019 | Počet zobrazení: 1022x | Vložil: Mgr. Nikola Königová
nahoru
Vyhledávací formulář