Střední průmyslová škola a obchodní akademie v BruntáleLogo střední průmyslové školy a obchodní akademie v Bruntále

Nový projekt TECHNIKA BEZ HRANIC

Škola uspěla v žádosti o dotaci v rámci přeshraniční Česko – Polské spolupráce. Projekt TECHNIKA BEZ HRANIC byl doporučen k financování. Partnerem projektu je Prudnická střední škola http://www.ckziu-prudnik.pl/.

 

Projekt bude zahájen v dubnu 2019 a potrvá celkem 40 měsíců. Jeho celkový rozpočet je 1 518 249 EUR. Podíl školy jako vedoucího partnera je 832 322 EUR, to je cca 21,2 mil. Kč. Projekt tak bude největším a nejdelším projektem v novodobé historii školy.

 

Ve škole bude vybudována nová laboratoř pro Průmysl 4.0. Ta vznikne v budově dílen z D206 a D207. Stávající PC učebna v D207 bude kompletně zmodernizována a bude vybavena novými PC. V této části nové laboratoře budou počítač s VR headsety, které umožní žákům individuálně provádět simulace v prostředí virtuální reality. V sousední místnosti bude vybavena dvěma simulačními linkami (viz video). Laboratoře budou vybaveny videokonferenčním systémem. Ten umožní paralelní výuku u nás i v Polsku.

 

 

 

Pro 180 žáků školy budou připraveny kurzy v oblasti Průmysl 4.0. Ty se uskuteční v Praze a na Univerzitě v Trnavě (Slovensko). V rámci vzdělávacího bloku navštíví žáci moderní továrnu pro Průmysl 4.0 v Německu. Žáci budou mít zdarma zmíněné vzdělávací kurzy, dopravu, ubytování i stravu! Žáci získají certifikaci Qualification for Industry 4.0.

 

Další aktivitou projektu bude zajištění vlastního vývoje virtuálních výukových modelů a navázání na úspěšný projekt LABORATOŘ VIRUTÁLNÍ REALITY. Konečně budeme mít možnost rozšířit vlastní vzdělávací obsah laboratoře a lépe ho provázat s výukou.

 

Přirozenou součásti projektu je také návštěva zaměstnavatelů v česko-polském pohraničí.

 

Cílem projektu je připravit žáky partnerských škol na změny, které je čekají na začátku čtvrté průmyslové revoluce.

 

Naší žáci se mají na co těšit :-D

 


Vloženo: 04/11/2018 | Počet zobrazení: 3579x | Vložil: Ing. Jan Meca
nahoru
Vyhledávací formulář