• Krajské kolo SOČ

  14. 5. 2023 | Soutěže

  V pátek 5. května 2023 se uskutečnilo 45. krajské kolo Středoškolské odborné činnosti, kterého se zúčastnili talentovaní žáci 4. ročníku naší školy. Soutěž se konala v prostorách Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Soutěžící byli rozděleni do různých kategorií podle svého zaměření. Naši žáci soutěžili ve třech kategoriích: 1. Informatika, 2. Strojírenství, hutnictví a doprava, 3. Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie. Každá kategorie měla své zástupce, kteří prezentovali své projekty.

  Naši talentovaní soutěžící se i přes konkurenci prezentovali na výbornou a dosáhli vynikajícího umístění. V kategorii Informatika se umístil Oldřich Vach na 2. místě se svým Informačním systémem pro evidenci studentských prací a hned na 3. místě se umístil Lukáš Folta se svou aplikací pro virtuální realitu, zatímco v kategorii Strojírenství, hutnictví a doprava dosáhl 2. místa Adam Socha se svým edukačním podvozkem vozu TATRA. Výsledky byly vyhlášeny samostatně pro každou kategorii a byly zaslouženým oceněním pro naše žáky za jejich úsilí, zápal a odborné znalosti. Naši žáci, kteří se umístili na druhých místech si tímto umístěním zajistili pozici náhradníků pro republikové kolo.

   

  R. Pydych

   


  Nejnovější aktuality

  Skip to content