• Strava a ubytování

  Školní jídelna

  Ve školní jídelně připravujeme celodenní stravování a obědy, u kterých je možnost výběru až ze tří jídel.

  Poskytujeme stravovací služby:

  • žákům a studentům škol a školských zařízení
  • závodní stravování vlastním zaměstnancům organizace
  • stravování důchodcům a jiným strávníkům v rámci doplňkové činnosti

   

  Ceny stravného:

  Cena oběda pro žáky nad 14 let je 40,- Kč.

  Cena oběda pro žáky 11- 14 let je 37,- Kč.

  Cena celodenního stravování pro žáky DM je 115,- Kč.

  Cena oběda pro cizí strávníky je 116,- Kč.

  Cena oběda pro bývalé zaměstnance je 38,- Kč.

   

  Způsob placení:

  Úhrady stravného se provádí: bezhotovostní platbou do 26. dne předcházejícího měsíce. Úhradu stravného nelze provádět hotově.  Přeplatky za stravu se vracejí zpět 1x ročně v měsíci červenci.

  Číslo účtu KB  Bruntál  35-7123910217/0100. Při úhradě je nutné uvádět variabilní symbol ( evidenční č. strávníka), který bude přidělen  při odevzdání přihlášky a úhradu provádět vždy ze stejného účtu. Elektronický systém přiřazuje platbu na konto strávníka podle čísla účtu a variabilního symbolu, proto je nutné uvádět oba údaje bezchybně. Změnu čísla účtu jsou strávníci a rodiče nezletilých strávníků povinni nahlásit vedoucí školní jídelny.

  Ostatní informace:

  • přehled o měsíčním vyúčtování, přihlášené a odebrané stravě zjistí rodiče v aplikaci www.strava.cz (internet);
  • přihlašování, odhlašování, změny menu na jídelníčku si provádí strávník sám, nebo mu bude strava přihlašována automaticky pomocí aplikace www.strava.cz;
  • každý strávník si zjistí přihlašovací údaje u vedoucí školní jídelny;
  • odhlásit nebo přihlásit stravu lze do 11.00 hodin předchozího dne;
  • v případě, že žák onemocní přes víkend, může stravu odhlásit ještě v pondělí do 7.00 hodin telefonicky;
  • první den neplánované nepřítomnosti strávníka ve škole se podle vyhlášky 107/2005 Sb. považuje za pobyt ve škole nebo školském zařízení, žák má nárok na stravu za tuto cenu, popř. může stravu vyzvednout zákonný zástupce;
  • neodhlášená a neodebraná strava propadá a neposkytuje se za ni náhrada;

   

  Povinností strávníka je seznámit se s Vnitřním řádem školní jídelny, který je dostupný na webových stránkách školy www.spsoa.cz a umístěný v prostoru školní jídelny. Podrobné informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny na oficiálních webových stránkách školy www.spsoa.cz.

   

  Výdej stravy /oběd/:

  Žáci a zaměstnanci SPSaOA a Gymnázia          11:25 – 14:45

  Cizí strávníci a bývalí zaměstnanci                    10:45 – 12:00

  Žáci ubytovaní na DM SPŠ a OA

  Snídaně, přesnídávka                                         7:30 –   8:00

  Svačina, Večeře + 2 večeře                                17:30 – 18:00

   

   

  Kontakt:

  Mgr. Ivana Špičáková, vedoucí školní jídelny

  tel: +420 605 309 752 (mobil)

  tel: +420 555 559 726 (kancelář)

  e-mail: spicakova@spsoa.cz

   

   

   

  Domov mládeže

  Vlastní stránky domova mládeže

  Ubytování

  Celková kapacita domova mládeže je 106 míst, žáci jsou ubytováni na pokojích po dvou. Celkový počet v jedné výchovné skupině je 20 žáků, což odpovídá ubytovací kapacitě jednoho patra. Součástí patra je studovna a společenská místnost s TV, sociální zázemí, sprchy a čajová kuchyňka s lednicí, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí.

  Poplatky za ubytování a stravu

  Měsíční částka za dvoulůžkový pokoj je 1 110,- Kč (35 Kč/den)

  Měsíční částka za jednolůžkový pokoj je 1 440,- Kč (46 Kč/den)

  Každá zálohová platba za ubytování se provádí převodem z účtu na účet nebo zřízením trvalého příkazu a to do 25. dne v měsíci na následující měsíc. První záloha se uhradí před začátkem školního roku do 25. srpna.

  Platby za ubytování zasílejte na:

  číslo účtu:    123-1035490227/0100 Komerční banka Bruntál

  Variabilní symbol bude ubytovanému přidělen při nástupu na DM. Při první platbě uveďte do zprávy pro příjemce jméno ubytovaného.

  Přeplatky za neodbydlené dny dle vyhl. 108/2005 Sb., ve znění pozd. novel, se vracejí po ukončení školního roku, nejpozději do 31.7.

  Domov mládeže

  Domov mládeže (dále jen DM) poskytuje žákům SPŠ a OA ubytování a výchovně vzdělávací činnost, která navazuje na výchovně vzdělávací činnost školy. V případě potřeby poskytujeme ubytování i žákům z jiných škol, které nemají ubytovací zařízení ve městě.

  DM se na výchově a vzdělávání podílí především v oblasti výchovy osobnosti v době mimo vyučování. Tím jsou určeny i jeho základní cíle a úkoly. Ty spočívají v pedagogickém vedení žáků k smysluplnému využívání volného času.

  Vnitřní řád DM upravuje způsob vhodné a účelné organizace vč. kolektivního soužití žáků. Jeho nedílnou součástí je také denní režim. S platností od 1. 1. 2016 je DM SPŠ a OA členem Asociace domovů mládeže a internátů ČR.

  Volnočasové činnosti

  Na domově mládeže jsou pro využití volného času k dispozici klubovny a herny:

  • výtvarná kreativní dílna
  • stolní tenis
  • posilovna (kondiční trénink)
  • boxovací místnost
  • šipkový automat
  • billiard.

  Po předchozí domluvě lze zajistit návštěvu tělocvičny na sálovou kopanou, florbal a basketbal. Tyto aktivity probíhají pod vedením a dohledem vychovatelů.

  V průběhu školního roku jsou také v rozsahu příležitostných činností realizovány aktivity, zaměřená na konkrétní výchovnou skupinu (mezipaterní turnaje, besedy se zajímavými lidmi, návštěvy Wellness centra, divadla, kina, herny bowlingu, atd.)

  Internet

  Žáci mají možnost přinést si svůj vlastní počítač a využít tak vysokorychlostní připojení k bezdrátové vysokorychlostní síti.  Žákům, kteří nemají svůj vlastní počítač, může být zapůjčen počítač v majetku školy.

  Informace

  Veškeré informace ohledně nabídky ubytování, přihlášení k pobytu, příp. další informace Vám poskytneme na emailu: hejnysova@spsoa.cz. Prostřednictvím emailu lze sdělit i žákovu nepřítomnost.

  Internetové stránky DM jsou na této adrese: dm.spsoa.cz. Lze zde stáhnout také vzor přihlášky v PDF souboru, příp. prostudovat další přílohy, fotografie ze společných  aktivit atp.

  Služební telefon 731 960 328 je v provozu ve všední dny od 13.00–6.30 hod., v neděli od 17.00 hod., v uvedené době se lze spojit přímo s odpolední a noční službou. (Dopoledne je k dispozici pro provozní úkoly a je k dispozici údržbáři a provozu zařízení.)

  Den otevřených dveří

  Dny otevřených dveří se konají dle rozpisu školy. V případě zájmu kontaktujte vedoucího DM na výše uvedeném kontaktu.

  Řád Domova mládeže

  Školní bufet

  V našem školním bufetu mají studenti možnost zakoupit si jak teplé, tak i studené pokrmy.  Nabízíme tousty, párky v rohlíku a bagety, které si vyrábíme sami v naší školní jídelně. Bagety nabízíme šunkové, sýrové a s drůbežím masem. Každé ráno také rozpékáme pečivo, kde je výběr z několika druhů koláčků. Dále si také studenti mohou vybrat z široké nabídky nápojů (např. Mattoni, Rajec Fanta, Cola, Semtex) a cukrovinek. Ve školním bufetu lze také zakoupit různé školní potřeby, např. sešity, pravítka, propisky apod.

  Provozní doba 7:30 – 14:00 hod.

  Skip to content