• Den moderních technologií

  27. 9. 2023 | Akce

  Dne 21. 9. 2023 proběhla v prostorách Střední průmyslové školy a Obchodní akademie v Bruntále Závěrečná konference projektu Technika bez hranic, který byl realizován ve škole od roku 2018 a byl spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj, Státního rozpočtu České republiky a vlastních zdrojů obou partnerů.

  Partnerem toho projektu je polský partner z Odborné školy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego v Prudniku. V rámci závěrečné konference se konal také Den moderních technologií. Konference byla zahájena panelovou diskuzí, kterou moderoval Jan Slavíček. Mezi účastníky byli hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška, CEO Moravskoslezského inovačního centra a.s. Pavel Csank, CEO firmy Prestar s.r.o. Vladimír Nekuda a ředitel SPŠaOA Bruntál Jan Meca. Hlavním tématem bylo: Co nám chybí v dnešním odborném vzdělávání.

  Dalším bodem programu bylo představení výstupu projektu Technika bez hranic. Došlo k představení Moravskoslezské technologické akademie, z.s. a jejího projektu Technologická podnikatelská akademie, v rámci kterého dochází k vývoji EduBoxu – široká digitální knihovna vzdělávacích modulů. Nejnovější EduBoxy byly i s praktickou ukázkou prezentovány po celou dobu konference samotnými specialisty v oblasti vzdělávání, kteří se na jejich vývoji podílí.

  Věříme, že tento celodenní program byl přínosný pro všechny účastníky konference.

   


  Nejnovější aktuality

  Skip to content