• Program Erasmus+ na SPŠ a OA Bruntál

  14. 2. 2024 | Projekty

  Erasmus+ je jedním z nejznámějších programů Evropské Unie, který podporuje výjezdy do zahraničí a mezinárodní spolupráci. Tento program se věnuje oblasti vzdělávání a umožňuje žákům i zaměstnancům Střední průmyslové školy a Obchodní akademie v Bruntále rozvíjet jazykové znalosti, získat nové klíčové kompetence a pracovní zkušenosti.

  Díky akreditaci Erasmus+ v oblasti odborného vzdělávání může naše škola každoročně vysílat řadu žáků i zaměstnanců do zahraničí. Za poslední dva roky využilo možnosti vycestovat přes 60 žáků a 10 učitelů. Žáci postupně strávili dva týdny v irském Dublinu, ve španělské Córdobě a Malaze a v maltské Vallettě. Učitelé rozvíjeli svou angličtinu v jazykových školách v Irsku a na Maltě. I v následujících letech plánujeme podpořit další osoby při jejich zahraniční zkušenosti, jelikož je Erasmus+ nedílnou součástí naší školy.

  Z řad žáků nám své zážitky popsala Klára Dočková, která studuje obor Obchodní akademie: „Já osobně jsem měla příležitost zúčastnit se dvou zahraničních stáží, a to v irském Dublinu a španělské Malaze. Díky Erasmu jsem měla skvělou příležitost vyzkoušet mé jazykové a odborné znalosti v praxi. Samozřejmě je Erasmus i o poznávání kultury a nových lidí, já sama jsem měla příležitost potkat spoustu nových lidí, se kterými jsem dodnes v kontaktu. Ráda bych Erasmus doporučila každému spolužákovi, protože se jedná o zkušenost, která nejen zlepší vaše jazykové, ale i komunikační dovednosti, pomůže s osobním rozvojem anebo s výběrem vysoké školy, popřípadě zaměstnáním.“

  Své zkušenosti se čtrnáctidenním pobytem nám sdělila paní Mgr. Dana Juříčková: „V červenci 2023 jsem se zúčastnila kurzu anglického jazyka v rámci programu Erasmus+. Studovala jsem v kurzu Business English a v kurzu English Language Development for teachers & school staff na Maltě. Byly to pěkné dva týdny, můžu všem doporučit.“

  „Nyní organizujeme tříměsíční odborné stáže pro dva žáky oboru Informační technologie, dále plánujeme o letních prázdninách vyslat několik učitelů na jazykový kurz. Nově připravujeme stínování, které spočívá ve vstřebávání postupů práce a sledování práce zahraničního kolegy na jeho pracovišti a následným přenosem nových poznatků do praxe na své domovské škole,“ řekla Klára Vašíčková, která spolu s paní Michaelou Procházkovou koordinuje ve škole tyto aktivity.

   

  „Financováno Evropskou unií. Vyjádřené názory a stanoviska představují názory a stanoviska autorů a nemusí nutně odrážet názory a stanoviska Evropské unie nebo Domu zahraniční spolupráce. Evropská unie ani poskytovatel grantu za ně nenesou odpovědnost.“

   


  Nejnovější aktuality

  Skip to content