• Znáte Ultimate frisbee? My ano!

  22. 4. 2024 | Soutěže
   Naši žáci se minulý týden zúčastnili středoškolského turnaje v tomto netradičním sportu.
  Jedná se o kolektivní hru s létajícím talířem, kdy se dva týmy hrající proti sobě snaží nahrát více bodů než soupeř. Hlavní myšlenka této hry je ale hlavně si dobře zahrát a pobavit se, nikoliv vyhrát. Proto zde neexistují rozhodčí, na místo nich zde funguje tzv. Spirit of the game, kdy si hráči v duchu fair play rozhodují zápasy sami. Celá hra se tak nese v přátelském duchu a po zápase se hráči obou týmů v objetí za ramena sejdou v kroužku, kde si navzájem mohou vyříkat, co se jim v utkání líbilo či nelíbilo a poděkují si za společnou hru.
  Celý turnaj se nesl v přátelské atmosféře 6 středních škol z Brna, Pardubic, Vsetína, Šumperku, Bohumína a Bruntálu. My jsme jako nováčci v tomto sportu obsadili nádherné 3. místo.
  Školu reprezentovali maturanti ze 4.C a maturantky 4.A, kterým patří obrovská pochvala za zapálení do hry a předvedený výkon. Chvála na naše družstvo šla i ze stran zkušenějších škol, které se turnajů účastní pravidelně.

  Nejnovější aktuality

  Skip to content