• Matematická soutěž Náboj

  28. 4. 2024 | Soutěže
  V pátek 19.4. se žáci naší školy zúčastnili matematické soutěže Náboj na Slezské univerzitě v Opavě. Soutěž je mezinárodní, probíhá v několika zemích, jako je například Polsko, Švýcarsko, Německo, Rakousko, Estonsko, Maďarsko nebo také Írán.
  Náboj je týmová soutěž středních škol. Žáci soutěží v pětičlenných družstvech ve dvou kategoriích – Junioři (pouze 1. a 2. ročníky) a Senioři (zde mohou být žáci 3. a 4. ročníků). Soutěžící v týmu řeší libovolné z šesti úloh, které mají k dispozici. Jakmile má tým vyřešenou nějakou úlohu, je vyslán zástupce týmu za opravovatelem a pokud je výsledek správný, tzv. Měnič mu dá zadání další úlohy. Vyhrává tým, který má vyřešených nejvíce úloh. Zadání a správné řešení úloh najdete na této stránce, na které jsou zveřejněny také výsledky: https://math.naboj.org/cz/cs/ V ČR se konala soutěž v Praze a v Opavě. V kategorii Junior se zúčastnilo z celé ČR 145 týmů. V kategorii Senior 146 týmů. V každé kategorii měla naše škola jeden tým. V kategorii Senior jsme skončili na 111. místě s 13 vyřešenými úlohami – to je krásný výsledek. Úlohy byly zajímavé a někdy zapeklité.
  Žákům děkujeme za účast a těšíme se na další ročník, který bude opět přímo NABITÝ matematikou!

  Nejnovější aktuality

  Skip to content