• Setkání s americkým diplomatem

  29. 3. 2023 | Akce

  V úterý 28. 3. 2023 se na naší škole uskutečnilo setkání žáků školy se zástupcem kulturního atašé Velvyslanectví USA v Praze p. Toddem Jurkowskim v rámci komponovaného programu Amerika na dosah.

  V první části programu americký diplomat hovořil se žáky o vzájemných vztazích ČR a USA, o životě diplomata v zahraničí a o dezinformacích. Beseda proběhla v anglickém jazyce. Na závěr si žáci zahráli online interaktivní hru Harmony Square, která má za cíl rozvíjet kritické myšlení a mediální gramotnost.

  Ve druhé části programu žáci navštívili mobilní „zábavní zónu“, kde si vyzkoušeli prostředí virtuální reality, tisk na 3D tiskárně, zahráli si na Xboxu a vyzkoušeli si hru Cornhole. V průběhu celé akce p. diplomat velice ochotně odpovídal na četné dotazy žáků.

  Ze setkání s p. Toddem Jurkowskim načerpali naši žáci spoustu nových informací a také si procvičili konverzaci v anglickém jazyce.

   


  Nejnovější aktuality

  Skip to content