• Školení FESTO Trnava 29.3. – 31.3.

  6. 4. 2022 | Exkurze

  V úterý 29.03.2022 vyrazila do slovenské Trnavy druhá skupina žáků naší školy, společně se skupinou polských žáků. Exkurze organizovaná opět firmou FESTO trvala do čtvrtku 31.03.2022.

  V úterý ráno o půl osmé dorazil k jídelně školní autobus se dvanácti polskými studenty. K těm se naši žáci přidali a po čtyřech hodinách cesty dorazili k Materiálově – technologické fakultě STU v Trnavě, kde je čekali zástupci firmy FESTO.  Ti žáky a pedagogický dozor odvedli do jídelny na oběd. Odpoledne proběhla uvítací přednáška, na které došlo k rozdělení žáků do desetičlenných týmů. Každý tým se skládal ze smíšené skupiny českých a polských žáků. Každou skupinu si odvedl jeden z učitelů univerzity na své pracoviště. Žáci se během exkurze naučili programovat robotické manipulátory na počítači, vyzkoušeli si práci s roboty přímo v dílně a dozvěděli se, jak roboti fungují a jak je možné je využívat.

  V dalších dnech se skupinky na stanovištích otočily, aby si všichni vyzkoušeli všechno. Ve středu odpoledne byla žákům zorganizována hromadná komentovaná prohlídka města Trnavy. Průvodce provedl historickým centrem, a především tamější kostnicí. Po večerech žáci trávili čas dle vlastního uvážení.

  Poslední den proběhla prohlídka obráběcí haly. Zde se líbilo především studentům oboru Strojírenství. Viděli zde stroje na výrobu nástrojů, kontejner na sváření ve vakuu, pěti-osé frézovací centrum a spoustu další obráběcí a měřicí techniky. Po obědě následoval návrat žáků zpět do Bruntálu. 


  Nejnovější aktuality

  Skip to content