• Elektromobilita ČEZ

  22. 4. 2023 | Exkurze

  Naši školu navštívil pan Soukeník z ČEZ ESCO. Ve firmě má na starosti rozvoj dobíjecí infrastruktury pro elektromobily v ČR.

  Naši žáci se při jeho přednášce dozvěděli, jak k elektromobilitě přistupuje ČEZ a taky informace o české energetice. Jak je na tom distribuční síť, co s energetickou soustavou dělá velký boom fotovoltaických elektráren, kde se dá a kde se nedá budovat síť nabíjecích stanic. Jak se reguluje distribuční soustava a další užitečné informace.

  Žáci viděli již několikátou přednášku, kde se probírala elektromobilita. Každý z profesionálů, kteří nás navštívili na toto téma, má různý úhel pohledu a názor. To je rovněž pro naše žáky důležité, aby slyšeli různé pohledy a názor si udělali sami.


  Nejnovější aktuality

  Skip to content